טיולי איזי ריידר בים המלח 

כשאנחנו מחפשים פעילויות ואטרקציות ליום גיבוש לעובדים או יום כיף לחברה, משפחה או חברים, עומדות לרשותנו לא מעט אופציות שמשלבות עניין, אתגר, אדרנלין, ואפשרות לצאת מאזור הנוחות ולהכיר אזורים חדשים בארץ ופעילויות שביום-יום לא כל אחד יכול ליהנות מהן. 

דוגמא לפעילות כזו היא טיול איזי ריידר בים המלח. איזי ריידר הוא מתקן המזכיר במראה שלו טרקטורון, הוא פועל באמצעות מנוע חשמלי נטען ויכול להגיע למהירות של 40 קמ"ש. ניתן להשתמש בו בעיר ובשטח, בדומה למסלולים הקיימים באזור ים המלח, וכל מי שמגיע לגיל 16 יכול לרכב עליו בצורה בטוחה ונוחה.

בשנים האחרונות  השימוש בכלי זה הפך להיות מאוד פופולארי, ולא מעט חברות, ארגונים, משפחות, קבוצות חברים ואחרים נעזרים בו כשהם רוצים לצאת ליום כיף בשטח. 

למה אנשים אוהבים טיול איזי ריידר?

ישנם מספר סיבות מדוע טיולי איזי ריידר בים המלח כ"כ פופולריים בשנים האחרונות:

  • ראשית, מדובר על כלי מאוד נוח ובטוח לשימוש. אפשר להשתמש בו בעמידה ואפשר בישיבה, ניתן לנייד אותו בצורה נוחה, הוא לא דורש ידע או כוח רב, הוא מאוד קל להבנה ולשימוש.

 

  • שנית, הוא כלי אינטימי. להבדיל נניח מג'יפים שהם כלים הרבה יותר גדולים, מסיביים, ודורשים הרבה יותר תפעול והכנה כאן מדובר על כלי שהוא בסך הכל מאוד פשוט ונעים לשימוש.
    אפשר לעצור איתו בכל מקום, בין אם זה בשביל להתבונן על הנוף ובין אם זה בשביל לשתות קפה או לאכול משהו.

 

  • שלישית, ניתן להרגיש איתו את השטח בצורה קלה ובטוחה. מצד אחד, הוא שונה מג'יפים שאף על פי שמדובר בכלי שטח עדיין אנחנו מוגנים בתוכם ולא באמת מרגישים אותו. מצד שני, הוא לא כמו אופניים, שהרכיבה עליהם עלולה להיות מסוכנת וצריך להקפיד ולשים לב לכל פרט בפרט, ואז מאבדים את ההנאה.

 

  • ארבע, זה כלי אידיאלי ליום גיבוש אליו יוצאים קבוצה של אנשים. כולם יכולים להשתתף ביום הזה וכולם יכולים ליהנות מרכיבה עליו.

כמה עולה טיול איזי ריידר?

עלות טיולי איזי ריידר בים המלח, נקבעת על פי מאפיינים שונים. בדרך כלל, נהוג שהמחיר עבור השכרת הכלי נע בין 200 ל-350 שקל פר אדם, וזה תלוי במשך הזמן השימוש בו ובאופן בו זה מתבצע. 

כמות זמן הנסיעה

מחיר

50 דקות 200 ש"ח לאדם
80 דקות 300 ש"ח לאדם
90 דקות 350 ש"ח לאדם

מעבר לכך, יש לקחת בחשבון עלויות נוספות שיכולות להשפיע על התמחור. למשל, אם יש צורך לארגן הסעה למשתתפים, ארוחות, אבטחה וכל דבר אחר. לכן העלות של הטיול איננה נקבעת אך ורק על פי עלות השכרת הכלי.

יחד עם זאת, סביר להניח שאם מדובר על כמות גדולה של משתתפים, בטיול שאמור להימשך מספר שעות ולכלול מספר חלקים, ייתכן מאוד שהעלות תהיה גמישה יותר. 

כמה זמן הנסיעה לוקחת?

משך זמן השימוש באיזי ריידר בשטח, נע בין שעה לשעה וחצי. זה תלוי באופי המסלול שנקבע מראש ובמה שסוכם עם החברה המארגנת. אפשר שהטיול יהיה ארוך יותר, אם מסכמים מראש. 

צריך לזכור, המארגנים של הטיול קרי המנהלים שלו, המדריך ושאר האחראים, אמורים להחליט על מסלול בהתאם לאופי הקבוצה, מספר המשתתפים, משך הזמן שנקבע מראש וכן על פרמטרים נוספים. לכן יהיה קשה עד בלתי אפשרי לשנות את המסלול ומשך הזמן שהוא ייקח תוך כדי תנועה.

חשוב להדגיש, טיול באיזי ריידר בפרט בים המלח, יכול להיערך אך ורק כשתנאי מזג האוויר מאפשרים זאת. אי אפשר לערוך טיול כזה במשך כל ימות השנה.

בקיץ עלול להיות חם מדי ובחורף חלק מהאזור סגור לעיתים תכופות בגלל שיטפונות או חשש לשיטפונות. לכן צריך לבדוק מתי בדיוק אפשר לצאת לטיול בשטח ולהתאים את אופי המסלול גם לתנאי מזג האוויר השוררים במקום. 

לכמה אנשים זה יכול להתאים?

טיול איזי רידר יכול להתאים לשני אנשים ומעלה. יכול זוג להחליט שהוא בוחר להשתמש באופציה זו לצורך טיול רומנטי או אפילו סתם טיול בשטח. כאמור, אפשר גם להשתמש באופציה זו במסגרת יום כיף משפחתי, יום גיבוש לעובדים, פעילות של חברים או פעילות אחרת של קבוצה, בתנאי כמובן שהם בגיל המתאים.

בעיקרון, כל אחד מעל גיל 16, בתנאי שהוא במצב בריאותי תקין, יכול להצטרף לטיול וליהנות מרכיבה באיזי ריידר במסלולים שנמצאים באזור ים המלח. רמת הקושי של הטיול נקבעת בהתאם לאופי המסלול שנקבע מראש על ידי מארגני הטיול או חברי הקבוצה. 

 

תוכן עניינים

הזמינו פעילות איתנו

גלרייה